Ворожіння на картах Таро — мабуть, найпопулярніший сьогодні спосіб прогнозу майбутнього. Провидиці в строкатому одязі, які за гроші розповідали відвідувачам ярмарків про те, що на них чекає, залишилися в минулому, але їх головний інструмент, гадальні карти, стали помітною частиною сучасної культури.
Карти Таро давно стали інструментом самопізнання та провідником до внутрішнього росту людини.
Історія появи карт Таро
Перед тим, як перейти до історії появи Таро, перерахуємо основні версії, у кожної з яких є свої прихильники та противники.
- Єгипетське походження. Відповідно до цієї теорії, магічні карти є таємними зашифрованими знаннями жерців Стародавнього Єгипту.
- Циганська версія. Прихильники цієї легенди стверджують, що про карти Таро, світ дізнався від кочових племен — циган.
- Загадкова Атлантида. Версія говорить, що магічна колода — це знання про світ, які дісталися нам від зниклої цивілізації атлантів.
- Каббалістична версія. Згідно з цим припущенням, карти Таро були придумані євреями, оскільки структура магічної колоди тісно пов’язана з Деревом Сефіротом — основним поняттям загадкової науки каббала.
Однак історики карт Tapo вважають, що ці твердження позбавлені істини. Ні, карти не були створені в Єгипті і цигани їх не розповсюджували. Справа в тому, що вже знайома нам по символах і структурі колода Tapo виникла на території Північної Італії в другій половині 15-го. Саме слово «Tapo» — це італійське «Tarocci», що відображає давні версії цієї колоди.
Спочатку Таро виникли як варіація звичайних карткових ігор, які виникли ще у 14-му столітті. Перша згадка про гральні карти в Європі відноситься до 1371, коли колоду замовив собі король Арагона Педро IV. Через десятиліття згадки про гральні карти зустрічаються вже в документах та літописах багатьох західноєвропейських країн.
Кажуть, що першим Tapo і езотерику звів макон Антуан Кур де Жебелен, що шанував наукові дослідження та окультизм. У своїх роботах він описував ідею про те, що стародавнім людям вдавалося жити набагато краще і якісніше, ніж сучасним.
Через три роки після виходу роботи де Жебелена французький провісник Жан-Батист Альетте під псевдонімом Еттейлла (його прізвище навпаки) випустив колоду Таро та першу інструкцію з ворожіння.
В 1804 Мельхіор Монтміньйон д’Одюсьє, учень Еттейли, організував нове видання повного набору карт, яке він назвав «Таро Гранд Еттейла».
Таро в XIX столітті
Ключовим для історії Таро, та й для всієї західної культури стала найбільша та найпопулярніша спільнота того часу — герметичний орден «Золота зоря».
«Золота зоря» активно експлуатувала єгипетську тему — підрозділи організації були названі на честь богів Гора, Осіріса та Ісіди-Уранії, а також каббалу — організаційна структура ордена копіювала Древо Життя.
У 1911 році вони разом із художницею-окультисткою Памелою Сміт створили ту саму колоду Таро, яка сьогодні вважається класичною. Представники ордена розробили глибокодумні символічні ілюстрації кожної карти, зокрема молодших арканів. При цьому в більшості випадків зображення влаштовані так, що легко пояснюють значення карти.
Найвідоміші колоди Таро
Класичними називають такі колоди Таро:
- Марсельське таро — одна з найстаріших колод, дизайн зберігся з XVIII століття, рясніє контрастними кольорами і наближений до класичних гральних наборів;
- Таро Райдера-Уейта — 11 і 8 елементи Старшого Аркана – Правосуддя і Сила — поміняні місцями, карти рясніють окультною символікою, зображення реалістичні та яскраві);
- Таро Алістер Кроулі — тлумачення представлене в Книзі Тота, набір наповнений містичними картинами і фантазійними істотами в темних тонах;
- Гранд Еттейла Таро — просочена духом містики та окультизму, виконана в темних приглушених тонах, за твердженнями автора ідея отримана зі сновидінь).
- Колода Вісконті — Сфорці. Саме в ній формується символічна система Таро. Вона очевидне породження північноіталійської культури епохи Відродження.
- Сюрреалістичні карти Таро від Сальвадора Далі. Колода карт Таро, яку йому замовили для фільму про Джеймса Бонда «Живи і дай померти», першої стрічки з Роджером Муром у головній ролі. Однак ці карти так і не з’явилися у картині. Незважаючи на це, Далі продовжив працювати над колодою Таро, і закінчив її майже через десять років — у 1984 році. Карти були випущені ринку обмеженим тиражем і швидко розпродалися.
Цікаво, що в наш час ворожіння на картах Таро настільки поширене, що це позначилося і на сучасній літературі. Сербський письменник Мілорад Павіч у 1994 році написав роман «Остання любов у Константинополі», заснований на картах Таро. Сюжет книги та розв’язка залежить від того, які випадуть карти.
Кожна колода має відмінності, пов’язані з філософськими та езотеричними поглядами їхніх творців. У будь-якому випадку всі ці різновиди можна використовувати для передбачень та отримання відповідей на запитання, що цікавлять. А оскільки в цих картах використано символіку та принципи астрології, каббали, нумерології та інших стародавніх знань, складно навіть уявити, які таємниці та знання зашифрували в них наші предки.
Наша друкарня New Media друкує карти Таро, метафоричні карти, гральні карти будь-якими тиражами. Можемо виготовити пробний зразок, допомагаємо створити упаковку та інструкцію з експлуатації. Робимо всі види ламінації.
Пишіть нам на пошту:
[email protected]
Телефонуйте:
+380678347770
+380487347770