Бирки для ювелірних виробів — це своєрідний паспорт. Саме вони розповідають всю необхідну інформацію і підказують, як правильно доглядати за виробом так, щоб він чудово виглядав довгі роки і приносив задоволення своєму власнику.
Якщо ви виготовляєте ювелірні прикраси, то повинні знати, що зовнішній вигляд бирки впливає на думку покупця про компанію-виробника. Потрібно ретельно продумати дизайн бирки для ювелірних виробів, правильно вибрати матеріал для того, щоб надрукувати бирки, визначитися з післядрукарськими операціями — фольгуванням, лакуванням, ламінацією.
Друкарня New Media розповідає як правильно читати бирку ювелірних виробів і що обов’язково має бути зазначено на них згідно закону України.
Що треба вказати на бирці ювелірної прикраси?
Важливо пам’ятати, що вимоги до бирок на ювелірних виробах — це пункти, що визначаються законодавством України. Наприклад:
Пункт 5 «Правил роздрібної торгівлі прикрасами та аналогічними виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння», затверджених постановою КМУ від 25. 03. 99 р. № 460, вимагає, щоб продавець або виробник надавав вичерпну інформацію про товар.
Перелік усіх даних, які споживач має право вимагати від виробника (виконавця, продавця), можна переглянути у ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.91 р. № 1023-ХІІ.
Обов’язкова інформація, яку мають містити бирки для ювелірних виробів:
- Виробник. Тут вказується найменування підприємства, торговий знак. Якщо ж виробництвом займається фізична особа, це також відображається на бирці.
- Адреса виробника;
- Проба металу;
- Дата виробництва;
- Найменування та артикул товару;
- Вага виробу у грамах;
- Наявність вставки, вагові характеристики. Для каміння штучного походження одиниця виміру грами, а для дорогоцінних — карат;
- Розмір виробу. Для браслетів, ланцюжків довжина вказується у сантиметрах. Кільця мають містити інформацію про внутрішній діаметр, що вказується у міліметрах;
- Друк відділу технічного контролю виробника;
- Абревіатура ДСТУ. Вона вказує на те, що виріб відповідає стандарту.
Додатково у вимогах до ювелірних бирок в Україні зазначають, що бирка повинна мати отвір для нитки. Саме за допомогою міцної нитки або ліски бирка поєднується з прикрасою. Крім неї, обов’язковою є пломба на виробі, що підтверджує його справжність.
Ці вимоги обов’язкові. Навіть якщо немає можливості розмістити всю цю інформацію на бирці, її потрібно розмістити на інформаційному вкладиші, який вкладають у пакет разом із ювелірним виробом.
Як вибрати матеріал для друку бирок?
Ми вже розповіли вище, чому бирки для ювелірних виробів є настільки важливими, тому потрібно серйозно підійти до вибору матеріалу для їх виготовлення.
Найчастіше для друку бірок використовують поліпропілен та картон. Ці матеріали дозволяють довго зберігати привабливий зовнішній вигляд бирок і можуть витримати численні примірки виробу. Інформація на таких бирках не тьмяніє через постійну дію світла вітрин.
Найкращим матеріалом у співвідношенні ціна/якість є картон (або щільний папір). Основна його перевага — це можливість використовувати різну щільність матеріалу. Це відкриває широкі можливості дизайну. А скільки буває різних видів дизайнерського картону! І кожен має власну унікальну текстуру. Приходьте до нас у друкарню New Media, і ми вам все покажемо.
Найчастіше ми друкуємо бирки на:
- крейдованому папері щільністю 350 г/м2. Додатково можемо додати ламінацію: матову, глянцеву чи soft-touch;
- картоні ALLYKING CREAM щільністю 250 г/м2. Також зверху можна додати матову, глянцеву чи soft-touch ламінацію;
- дизайнерському картоні:
— Tintoretto gesso щільністю 300 г/м2 — поверхня «під акварель»;
— Icelite 2s toile moyene щільністю 300 г/м2 — поверхня «під льон»;
— Sirio white white щільністю 350 г/м2 — гладка біла поверхня;
— Sirio pearl ice white щільністю 300 г/м2 — біла блискуча поверхня.
Крейдований та дизайнерський картон також використовують для виготовлення бірок для одягу та інших виробів.
Як читати бирки на виробах з діамантами?
Якщо ваша прикраса (кільця, сережки, кулон або будь-яка інша) має дорогоцінне каміння, то дуже важливо вказувати їх назву та характеристики відразу на бирці. Обов’язково вказують походження та вид існуючого каміння: дорогоцінний камінь, напівдорогоцінний, штучний.
Існує формула чотири «Сu», яка дозволяє визначити вартість кожної одиниці діаманта:
Cut — огранювання;
Clarity — чистота;
Color — колір;
Carat — вага в каратах.
Перша цифра — кількість каменів з однаковими характеристиками.
- Кр — тип огранювання.
- 57 — кількість граней. Наприклад, огранювання в 57 граней є найоптимальнішим. Саме воно характеризує заломлення променів світла та його відбиття через верхню площину. Завдяки огранюванню, камінь розкриває всю свою силу та красу.
- 0,29 — загальна каратна вага каменів з однаковими характеристиками. До речі, відзначимо також, що на дорогоцінний камінь вагою більше 0,3 карат, компанія-виробник має надати додатковий сертифікат. Його потрібно обов’язково зберігати. Він знадобиться, якщо ви будь-коли захочете продати ваш виріб.
- 3 — клас кольору від 1 (прозорий, безбарвний) до 9 (з видимою жовтизною). Хоча безбарвні діаманти і оцінюються найдорожче, та зустрічаються вони дуже рідко. Також, у природі дуже складно знайти блакитний, смарагдово-зелений та рожевий колір діамантів. У будь-якому випадку, чим менше цей показник, тим прозоріше колір, а значить дорожчий камінь.
- 5 — клас чистоти від 1 (без дефектів) до 12 (видимі без лупи). Клас чистоти — показник наявності мікроскопічних вад, таких як тріщини, бульбашки, потертості та ін. Значення 1 — ідеально чистий камінь. Всі дефекти впливають на ціну та якість каменю.
- А — клас ограновування. Камені з огранюванням А мають найсильніший блиск. Більш темні алмази обробляються глибше і мають ограновування Б і В. Блиск йде в глибину, а камінь розсіює мерехтливе, тьмяне світло.
Літерне позначення типу огранювання каменю:
- кругла — Кр;
- овальна — Ов;
- квадратна – Кв;
- грушоподібна — Гр;
- огранювання «Принцеса» — Пр;
- огранювання «Маркіз» — Мк;
- огранювання «Смарагдова» — C.
Як ви розумієте, мало просто створити унікальний ювелірний виріб. Потрібно ще подбати про всю супутню документацію, яку можна замовити у нашій друкарні.
Ми друкуємо бирки на різних матеріалах, встановлюємо люверси, робимо всі види ламінації, наносимо цифрове вибіркове лакування та фольгування золотом, сріблом або іншим кольором. Ми знаємо, як зробити так, щоб ваша бирка була гідним доповненням вашим ювелірним прикрасам. Ми виготовляємо бирки для одягу, бирки для білизни, бирки для шкарпеток, бірки для товарів, бирки для ювелірних прикрас, бирки для біжутерії, бирки для товарів та інше.
Пишіть і телефонуйте вже зараз. Замовляйте унікальну поліграфію в New Media.
+380487347770
+380678347770
[email protected]