Зрозуміло, що зараз можна купити листівки в будь-якому магазині, їхній вибір неймовірно великий і багатогранний, але… Як зворушливо зробити листівку своїми руками: розробити унікальний дизайн, намалювати авторські ілюстрації, підібрати фотографії з власного архіву. А потім все це віднести до друкарні, надрукувати та отримати свою власну неповторну листівку!
Відповідаємо на найпопулярніші питання, які виникають у наших клієнтів.
Якого розміру має бути листівка?
Тут усе просто. Найпопулярніші розміри листівок: 98 х 210 мм (євроформат) та 150 х 150 мм (під квадратні конверти). Також користуються попитом формати А5 (210 х 148 мм) та А6 (148 х 105 мм).
Але, якщо ви створюєте свою листівку для друку, формат може бути абсолютно будь-який. У нашій цифровій друкарні New Media ми можемо надрукувати листівку будь-якого розміру. Максимальний розмір – 320 х 450 мм.
Останнім часом особливою популярністю користуються дуже маленькі листівки, які часто вкладають у замовлення для того, щоб порадувати клієнтів. Найбільші ходові розміри: 85 на 55 мм або 90 на 50 мм.
Форма листівки, до речі, також може бути абсолютно будь-якою. Наш плотер може вирізати листівку у вигляді серця, зірки, зайця чи квітки. А тираж? Тираж від 1 екземпляра.
Який папiр вибрати для листівок?
Для друку листівок найчастіше використовується крейдований папір підвищеної щільності (від 250 грамів на метр квадратний і вище) або тонкий картон. Чим більша щільність паперу, тим товщі буде листівка.
Можна використовувати різні види дизайнерського паперу. Такий папір може мати текстуру або фактуру, яка надає поверхні паперу приємних тактильних властивостей, а також полімерний, металізований або перламутровий блиск. Дизайнерський папір часто має у своєму складі домішки різних волокон і може бути схожим на полотно, вельвет, тканину, оксамит та ін.
Потрібно враховувати, що дизайнерський папір підходить не для будь-яких видів друку, тому що фарба друкарської машини не завжди може перекрити відтінок паперу та його текстуру.
Найкраще використовувати кілька фарб. Ми завжди рекомендуємо надрукувати пробний зразок та подивитися на результат.
Ось назви дизайнерського паперу, який користується найбільшим попитом у нашій друкарні:
- Icelite 2s toile moyene 300 г/м2
- Sirio pearl ice white 300 г/м2
- Sirio white white 350 г/м2
- Tintoretto gesso 300 г/м2
Якщо вам близька тема відповідального споживання та екопродукції, можемо надрукувати вам листівки на переробленому папері. Наприклад, нещодавно ми надрукували чергову серію листівок на папері Creative Board, 270 г/м3. Так, це вторинна сировина, і так, такий папір майже не відрізниш від звичайного.
Як підготувати макет листівки до друку?
Вимоги до макетів листівок не відрізняються від решти поліграфії:
- заздалегідь запитайте у друкарні вимоги до друку та вивчіть їх. Вимоги нашої друкарні New Media можна подивитися тут;
- більшість друкарень приймає файли у форматах PDF, Jpeg чи Tiff;
- використовуйте колірний режим CMYK та роздільну здатність 300 dpi, якщо в вимогах друкарні не вказані інші параметри;
- під час створення макетів додайте випуск за обріз — це області, які будуть обрізані після друку. Зазвичай це по 3-5 мм із кожного боку. Наприклад, якщо вам потрібно надрукувати листівку розміром 148х105 мм, можна створити макет розміром 154х111 мм;
- важливі елементи – логотипи, обличчя людей, текст – розміщуйте подалі від краю макета, на відстані не менше ніж 5-10 мм;
- мінімальний розмір шрифту без засічок – 6 pt, із засічками або декоративного – 7 pt. Менше робити вже не можна.
- масштаб має бути 1:1. Не можна для листівки розміром 90х50 мм створювати макет розміром 180х100 мм;
- не використовуйте рамки по краях листівки. Їх можуть трохи зарізати при різанні. Буде негарно.
- 1 сторона макета – це 1 файл;
- замовляйте кольоропробу перед друком тиражу листівок на дизайнерському папері. Так ви побачите, чи добре лягає на неї фарба.
Як зробити листівку?
Листівку можна намалювати з нуля у програмах Photoshop, Corel Draw, Illustrator.
Також можна скористатися вже готовими заготовками, які значно полегшать вашу роботу.
Заготовки є на сайтах: Canva та Vista. Їх можна редагувати, змінювати кольори, розміри, шрифти. Додавати свій текст та інші елементи. Спробуйте. Дуже зручно.
Як можна ще прикрасити листівку?
Надруковану листівку можна додатково заламінувати.
Ламінування глянсовою плівкою може посилити яскравість та барвистість листівки, а покриття матовою плівкою додасть їй додаткову вартість. Ще буває і soft-touch ламінація, яка за відчуттям схожа на оксамит. Її треба торкатись! Словами описати просто неможливо.
Також на листівку можна нанести цифровий вибірковий лак чи фольгу будь-якого кольору. Можна нанести все це разом і отримати приголомшливі тактильні та візуальні ефекти. Дуже рекомендуємо спробувати!
У листівці можна додатково зробити отвір, вставити в нього стрічку або тасьму. Всередину листівки можна додатково вклеїти вкладку з тонкого напівпрозорого папірусного паперу — тишею. Такі листівки відсилають нас до галантного віку з дамами, кавалерами, балами та таємними любовними посланнями. Дуже романтично.
Ще можна прорізати плотером різні візерунки на лицьовій стороні, роблячи отвори, через які будуть видно якісь надруковані елементи всередині… Дуже часто такі листівки містять якийсь ребус або загадку всередині.
Як ви розумієте, процес створення листівки досить копіткий і відповідальний, тому дуже важливо приділити кожній деталі особливу увагу.
Наші фахівці можуть вам допомогти з вибором матеріалу, версткою, створенням дизайну та унікальним оформленням листівки. Ми друкуємо: односторонні листівки, двосторонні листівки, листівки з отворами, листівки зи згином посередині, листівки А5, листівки А6, листівки для клієнтів, корпоративні листівки, новорічні листівки, пасхальні листівки, листівки з логотипом, листівки з ілюстраціями та інші.
Пишіть нам на пошту [email protected] або дзвоніть за телефонами:
Читайте також нашу статтю Які види листівок бувають?, де ми відкриваємо історію виникнення листівок і докладно розповідаємо якийсь вид для яких цілей.