Вчитися ніколи не пізно. Будь Ви новачок або професіонал, вбирати нові знання необхідно завжди.
Спеціально зібрали для вас добірку корисних книг для розвитку дизайнерських здібностей.
Добірка книг для дизайнерів
«Управління проектом у сфері графічного дизайну». Розета Мус, Ойана Еррера
Книга містить повний набір базових знань, необхідних графічному дизайнеру-початківцю або тому, хто тільки збирається спробувати свої сили в цій галузі, а також тому, хто замовляє розробку графічного дизайну і хоче спілкуватися з дизайнером однією мовою. У книзі зібрані відомості про основні поняття, терміни, інструменти та техніки графічного дизайну, забезпечені наочним ілюстративним матеріалом.
Автори розпочали з управління проектом — із того обов’язкового етапу, який часто забувають спланувати та організувати. Потім перейшли до робочих інструментів, необхідних для виконання проекту. Після цього розглянули розробку дизайну та верстку. Потім досліджували зображення (фотографії та ілюстрації) та варіанти шрифтового оформлення. І нарешті торкнулися питань поліграфічного виробництва.
«Графічний дизайн. Фірмовий стиль, новітні технології та креативні ідеї». Еліс Туемлоу
«Графічний дизайн — це міжнародна мова модерністської літератури, глобальна монокультура капіталу, розваг, криз та сервісу.»
У книзі представлені:
- Нові рішення.
- Нові течії.
- Мода та реклама.
- Інтернет та кіно.
- Ігри та поліграфія.
- Політика та архітектура.
- Теорія та практика сучасного графічного дизайну від «а» до «я».
Якщо ви хочете опанувати дизайнерське мистецтво досконало, то цей міжнародний бестселер допоможе вам стати справжнім професіоналом у галузі графічного дизайну!
«Втілення ідей». Скотт Бєлскі
Скотт Бєлскі — засновник і СЄО знаменитої платформи для всіх творчих людей Behance — ділиться відповідями на головне питання всіх часів: «Як реалізувати свою ідею?». Прочитавши його книгу, ви дізнаєтеся, як правильно розставляти пріоритети, протистояти сумнівам, долати перешкоди і доводити справу до кінця.
Працюючи над книгою, автор вивчив досвід сотень людей, які роблять наше життя цікавим — дизайнерів, архітекторів, письменників, підприємців, кінорежисерів. У тому числі таких блискучих творців, як Сет Годін, Стефан Загмайстер та Кріс Андерсон, а також креативних команд таких успішних компаній, як Apple, IDEO, Google, Zappos та Miramax.
«Професія — ілюстратор». Наталі Ратковські
Ця книга про те, як ілюстратору навчитися бачити і мислити, працювати продуктивно і постійно, а не наскоками, і про те, як навчитися вірити в себе та свій талант. Хороша, дотепна ілюстрація живе не лише за рахунок майстерності ілюстратора та відточеної образотворчої техніки. Цікаву книгу робить насамперед оригінальна графічна метафора. Вона допоможе знаходити яскраві образи передачі прямого і прихованого сенсу ілюстрованого тексту.
«Думай, як дизайнер». Жанна Лідтка, Тим Огілві
Книга «Думай як дизайнер» знімає містичний покрив із поняття дизайн-мислення. Це більше не абстрактна ідея, а практичний повсякденний інструмент, який знадобиться кожному менеджеру. У вас вже є чарівна сила. Залишається з’ясувати, як її використовувати.
У книжці ви знайдете історії людей, які спробували застосувати дизайн-мислення на практиці — і не розчарувалися.
Автори розповідають читачам про техніки, інструменти та психологічні установки, якими користуються дизайнери, втілюючи свої ідеї. Завдяки покроковій інструкції ви навчитеся грамотно вести проект з нуля до випуску кінцевого продукту.
«Твори цілий день». Ліза Конгдон
Ліза Конгдон у своїй книзі доводить, що можна побудувати успішну кар’єру, займаючись тим, що любиш. Авторка ділиться інструментами, заряджає впевненістю в успіху, пропонує конкретні послідовні кроки, які потрібні для побудови творчої кар’єри, а також ділиться досвідом тих, хто вже зміг це зробити. У кожному розділі є кілька інтерв’ю людей, які добре заробляють на своїй творчості.
«Емоційний веб-дизайн». Аарон Волтер
Проблема сучасного веб-дизайну полягає в тому, що дизайнери беруть готові шаблони і створюють однакові продукти — від інтернет-сайтів до інформаційних порталів. Найчастіше спроби розробників виділитися призводять до відверто провальних результатів і викликають у користувачів лише роздратування. Як добитися того, щоб сайт притягував клієнтів як магніт? Потрiбно викликати емоції у клієнтів. Задоволення, радість, подив, передчуття у поєднанні з яскравою індивідуальністю — ось основи емоційного дизайну.
Книга розповість про ази емоційного дизайну. Застосовуйте їх, і від клієнтів не буде відбою.
«Чуйний веб-дизайн». Ітан Маркотт
Інтернет вийшов за межі світу стаціонарних комп’ютерів. Сьогодні можна з упевненістю сказати, що протягом кількох років лідируючою формою доступу до мережі стали пристрої з маленькими екранами.
Як розробити дизайн сайту, що не залежить від типу пристрою, його розмірів та роздільної здатності екрану? Як зробити сайт, щоб його контент був швидко доступний для всіх користувачів?
Відповіді на ці запитання ви знайдете у книзі Ітана Маркотта.
«Мистецтво дизайнера». Пол Ренд
Ця книга є збіркою найважливіших текстів Пола Ренда, одного з найвпливовіших дизайнерів-графіків XX століття. Автор завжди критично дивився на дизайн та діяльність дизайнерів, не соромлячись висловлювати свої погляди у формі промовистих, точних та різких есе. Видання включає понад двісті графічних робіт і двадцять сім статей Ренда про візуальну комунікацію, корпоративний стиль, комерційне мистецтво, завдання дизайнера та його культурну роль, ідеї, символіку, типографiку та багато іншого. Книга адресована всім, хто так чи інакше цікавиться дизайном.
«Рисовий штурм». Майкл Мікалко
А цю книгу просто необхідно прочитати будь-якій творчій людині. Якщо ви хочете навчитися мислити нестандартно і створювати оригінальні ідеї, то «Рисовий штурм» — це те, що потрібно. За допомогою сотень цікавих вправ, головоломок і загадок ви навчитеся вигадувати ідеї, які допоможуть вам у бізнесі та житті. Повна добірка технік креативного мислення в одній книзі.
«Дизайн звичних речей». Дональд Норман
Норман розглядає звичайні помилки користувачів і пропонує дизайнерам різні способи запобігти таким помилкам. Він пояснює основні вимоги користувачів і знайомий читача з класичними помилками дизайнерів.