Дизайнеру-початківцю завжди складно. Навколо стільки інформації… Не знаєш, з чого почати. Зібрали для вас поради досвідчених дизайнерів.
Let’s go!
Ідеї
Заведіть блокнот і записуйте все, що спаде на думку. Це можуть бути будь-які нотатки, малюнки, фрази — все, що завгодно. Щоб не забути. Якась ідея у майбутньому обов’язково вистрілить.
Бог фотошопу
Потрібно розуміти, що фотошоп зараз — це не просто програма для обробки фото та відео. Це ціла релігія. Тому досвідченому дизайнеру просто необхідно володіти цим інструментом досконало.
Зараз є безліч уроків по Photoshop, у тому числі і відео уроки, в яких покроково показані всі дії. Також існує безліч туторіалів, які навчають у формі гри. А це не лише корисно, а й цікаво.
Чужі кейси
Дивіться на чужі роботи. Зберіть окрему папку на комп’ютері з надихаючими зображеннями. Спробуйте щось повторити, щоб зрозуміти як це можна зробити. Але пам’ятайте, що повністю копіювати чужу роботу не можна. Вона має бути лише джерелом натхнення.
Дедукція та аналіз
Виходячи з минулого пункту, пам’ятайте, що важливо не тільки надихатися роботами, що сподобалися, але і вміти їх аналізувати, розбирати на дрібні частинки. Звертайте увагу на різні елементи, кольори, шрифти, фон.
Світ очима дизайнера
Спробуйте подивитися на все, що вас оточує очима дизайнера. Як оформлені об’єкти довкола вас? Реклама, телепередачі, журнали або будь-яка поліграфічна продукція. Тренуйте свою наочність.
Емоційні шрифти
Так, шрифт теж має емоції. Його зображення має відображати настрій вашого контенту. Якщо ви розробляєте запрошення на весілля, то шрифт повинен бути елегантним та вишуканим, тоді як запрошення на вечірку може бути оформлене «веселим» шрифтом.
Тренди та новинки
Намагайтеся завжди бути в курсі останніх трендів. Вчіться використовувати їх у своєму дизайні.
Читати, читати, читати…
Без теорії, на жаль, не обійтись. Саме вона допомагає структурувати наші знання. Абстрактне та креативне мислення добре лише тоді, коли має щільну теоретичну базу.
А корисний дайджест з літератури ви знайдете тут.
Критика — це нормально
Будьте готові, що досвідчені дизайнери не завжди вас хвалитимуть, а навпаки вказуватимуть на помилки. І це нормально. Адже лише через адекватне прийняття своїх промахів, ви навчитеся виправляти та відточувати майстерність.
Адекватна оцінка
Оцінюйте свої можливості та спробуйте брати спочатку невеликі замовлення. Не хапайтесь за важкі завдання зі складним дизайном. Швидше за все ви вимотаєтеся, зірвете терміни, не відчуєте задоволення від зробленої роботи і, зрештою, розчаруєтеся. Спочатку робіть те, що просто.
Власна думка
Не треба сприймати чужі поради надто буквально. Прагніть сформувати свою професійну точку зору. Експериментуйте, пробуйте та знаходьте щось своє.