Як видалити клей від наклейки і чи можна зробити це швидко? Зібрали для вас 11 порад, як позбутися липкого шару після етикетки на будь-якій поверхні.
1. Механічна чистка руками
Відтерти вручну клей від наклейки, можливо, якщо вона порівняно свіжа і піддається видаленню без особливих зусиль.
- Потерти руками клейовий шар, роблячи з нього маленькі катишки.
- Після того, як основна частина пішла, змити залишки звичайними засобами.
- У разі неповного видалення забруднень використовуємо методи, наведені нижче.
2. Рослинна олія
Один із простих способів, який допоможе змити клей від етикетки. З його допомогою можна усунути залишки клею з поверхні, яка не вбирає олію, наприклад видалити етикетки з пляшок або видалити клей від етикетки з банки. Підійде оливкова, лляна або рафінована соняшникова.
Послідовність дій:
- Покриваємо рівномірним масляним шаром залишки наклейки.
- Чекаємо кілька хвилин, щоб папір з клеєм просочився, після чого його легко видалити.
- Відскребати розм’якшені фрагменти можна будь-яким придатним для цього предметом — ножем, пластиковою карткою або нігтями.
- Все, що залишилося, можна відмити гарячою водою та гелем для посуду.
Якщо раптом олії не виявилося, але є майонез, виконайте вищеописану процедуру за його допомогою.
3. Алкоголь
Підійдуть будь-які спиртові продукти: горілка, одеколон, дезодорант. Чим вища концентрація, тим продуктивнішим буде процес.
- Змочуємо ганчірочку або серветку у спирті.
- Протираємо липкий слід.
- Змиваємо залишки.
Метод слід застосовувати обережно. Не кожна поверхня може без наслідків перенести вплив спиртовмісних сумішей. Щоб уникнути деформації покриття, проведіть попередній тест на непомітному фрагменті матеріалу.
4. Малярний скотч
Метод за розряду клин — клином. Спрацює лише у випадках зі свіжими, не сильно приклеєними етикетками. Крім малярського, підійде будь-який інший якісний скотч.
- На залишки від етикетки ретельно приклеюємо клейку стрічку.
- Міцно утримуємо частину стрічки рукою.
- Різким рухом намагаємося зірвати скотч і фрагменти, що приклеїлися до нього.
Повторюємо процедуру доти, доки не буде досягнуто результату.
5. Столовий оцет
Ця харчова добавка прибере старі, засохлі сліди наклейок, етикеток, стікерів та будь-яких видів скотчу. Оброблювана поверхня не має принципового значення, так як оцет не відноситься до агресивних рідин.
- Наносимо оцтовий концентрат (11%) на ділянку, що очищається.
- Чекаємо 5 хвилин, щоб папір та клей розкислили.
- Знімаємо тонким предметом розм’якшені сліди.
- Протираємо вологою мильною губкою.
Дивимося на результат, у разі потреби, повторюємо операцію.
6. Горючі суміші
Гас, очищений бензин або рідина для заправки запальничок допоможуть відмити клей від етикетки на склі або подібних до нього поверхонь (наприклад, легко зняти етикетки з банки). Ці суміші відмінно працюють з будь-якими відомими видами клейких папірців та плівок.
- Змочуємо бензином ганчірочку або серветку.
- Змащуємо тонким шаром клейове забруднення.
- Чекаємо 2 хвилини, потім витираємо тією ж ганчіркою, до повного зникнення плями.
Після цього можна змити теплим мильним розчином, щоб прибрати запах, якщо він буде.
Розчинні властивості вищезгаданих сумішей роблять небажаним їх застосування на ряді поверхонь, наприклад, пофарбованих масляними лаками або фарбами виробів та деяких видів пластику.
7. Термообробка етикетки
За допомогою нагрівання чудово знімаються вінілові стікери, верхній шар яких не пропускає рідини до липкого шару, а також старі наклейки. Можна використовувати різні джерела тепла, залежно від їх наявності та зручності у тій чи іншій ситуації.
- Розігріваємо забруднення.
- Зіскребаємо м’яку субстанцію.
- Змочуємо соняшниковою олією ганчірочку або губку.
- Наносимо олію, чекаємо 5 хвилин, витираємо тією ж ганчіркою.
- Змиваємо мильним розчином, після чого ополіскуємо.
Процедура не вимагає дії високих температур, тому фен для волосся буде так само ефективний, як і будь-який інший аналог. Слід приділии особливу увагу при видаленні з пластику або пофарбованих виробів. Пластик деформується при дії гарячого повітря, а лак чи фарба здувається.
Способом розігріву можна не тільки видалити етикетки з пляшок, але і з керамічних, дерев’яних або металевих поверхонь, не побоюючись їх пошкодити.
8. Вологі серветки
Незначні клейові утворення видаляються звичайними вологими серветками. Спосіб досить простий, але часом займає чимало часу, якщо зайнятися масштабними забрудненнями. Все, що потрібно робити — взяти вологу серветку та терти нею пляму доти, доки не зникне.
9. Ацетон та фен
Зняти етикетку з упаковки та будь-якої паперової поверхні допоможе комбінований спосіб з використанням розчинника та термообробки.
- Розігріваємо етикетку феном.
- Механічно видаляємо забруднення пластиковою карткою або іншим відповідним предметом.
- Інші фрагменти клею витираємо ватним тампоном, змоченим в ацетоні (рідини не повинно бути багато, інакше папір розмокне або залишаться сліди).
У разі відсутності розчинника рідина для зняття лаку буде не менш ефективна.
10. Меламінова Губка
З жорсткого покриття, наприклад, з меблів, з ламінату або деревини, клей можна відтерти за допомогою цього засобу для чищення. Принцип роботи можна порівняти з гумкою і полягає в наступному:
- Змочуємо забруднену поверхню холодною водою.
- Тремо губкою, поки результат не буде прийнятним.
Меламінові губки токсичні (принаймні так стверджують виробники конкуруючих виробів), тому слід уникати їх контакту з продуктами харчування та предметами, з якими ці продукти можуть стикатися.
11. Миючий засіб
Щоб очистити клей на одязі або м’яких меблях, достатньо скористатися гелем для посуду. Для досягнення бажаного результату необхідно виконати послідовність дій, описану нижче:
- Змочуєте проблемну ділянку та наносите гелеподібний миючий засіб.
- Чекаємо кілька хвилин, поки етикетка розмокне, після чого витираємо її.
- Якщо таким чином чистили одяг, потім доведеться повністю його випрати.
Вибираючи засіб для очищення клейових фрагментів, необхідно враховувати, з якого матеріалу видалятимуться забруднення та які предмети обробляються. Перед тим як змити наклейку з електроніки, її бажано знеструмити, якщо це мобільний телефон — вимкнути. Під час чищення електроприладів не слід зловживати рідинами — водою, олією та іншими. Використовуючи агресивні засоби, проведіть попередній тест на малопомітній ділянці.
То ж, тепер ви знаєте, як видаляти клей після наліпок, а ми знаємо, як зробити наклейки, які не захочеться видаляти. Наша друкарня New Media виготовляє етикетки для товарів, етикетки для продукції, етикетки для тари, етикетки для ліків, етикетки для косметики та парфюмерії, етикетки для упаковки, етикетки для хімії, етикетки для алкогольних напоїв, етикетки для харчових продуктів та інше.
Пишіть нам на пошту:
[email protected]
Телефонуйте:
+380678347770
+380487347770