Якщо розбиратись, що означає скетчбук буквально: sketch, скетч — це малюнок, book — книга. Але насправді, скетчбук — це щось, що знаходиться на межі між творчістю, натхненням і практичністю, і є набагато більшим, ніж просто блокнот.
Особливість скетчбука полягає в тому, що в ньому є чисті листи, які можна використовувати для творчості. Раніше вважалося, що скетчбуки призначені виключно для художників, але зараз все більше людей із різних сфер життя, таких як дизайнери, архітектори, офісні працівники та активна молодь використовують його у своїй практиці.
Пропонуємо докладніше розібратися що таке скетчбук, чим скетчбук відрізняється від блокнота та для чого можна використовувати скетчбук у повсякденні.
Як з’явилися скетчбуки
Історія скетчбуків тісно переплетена з розвитком творчості та прагненням людей зберігати свої ідеї візуально.
В епоху Відродження художники почали використовувати невеликі записники для фіксації своїх ідей та ескізів. Але справжній скетчбук у тому вигляді, який ми знаємо, став популярним у ХІХ столітті.
Спочатку їх робили вручну, але потім з розвитком технологій у XX столітті почали виробляти масово. Це зробило їх доступними для всіх, хто любить малювати. Так скетчбуки стали невід’ємною частиною творчості.
Сьогодні скетчбуки є не тільки блокнотом для креслень і малюнків. Вони стали місцем, де ідеї перетворюються на візуальні образи, а творчий потенціал знаходить свій вихід, роблячи скетчбуки важливим інструментом для всіх, хто прагне розвивати свою творчість.
Скетчбук vs блокнот — у чому різниця?
Всі, хто знає, як виглядає скетчбук, може відзначити, що подібності між класичним блокнотом і скетчбуком очевидні. Але відмінності можуть бути ключовими для творчих людей, котрі використовують скетчбук на постійній основі.
Основні подібності:
Обидва є книгою з паперовими сторінками, призначеною для записів і малюнків. Обидва зручні та відносно компактні, що робить їх чудовим супутником у повсякденному житті.
Основні відмінності:
- Призначення. Блокноти зазвичай використовуються для записів та нотаток, у той час як скетчбуки спеціально створені для малюнків та замальовок.
- Папір. У скетчбуків усередині зазвичай щільний папір, який підходить для різних технік малювання, а для блокнотів беруть тонший папір, що підходить тільки для письма.
- Структура. Скетчбуки можуть мати жорстку обкладинку, щоб було зручно малювати в польових умовах, тримаючи скетчбук у руках. Блокнот може мати будь-яку гнучку обкладинку.
- Позначки на сторінках. Сторінки скетчбука завжди чисті без розмітки. Блокноти можуть бути в клітину, лінійку, косу лінійку, крапку.
Чи можна блокнот перетворити на скетчбук?
Звичайно, варто туди додати барвисті малюнки, замальовки та скетчі, і блокнот перетворюється на класний скетчбук. Якщо, звичайно, вас не відволікатимуть розмітка, яка є практично у всіх блокнотах. Таке собі поєднання практичності та творчого підходу.
Як вибрати скетчбук?
Ви повинні розуміти для себе перед тим, як вибирати скетчбук, для чого він вам потрібен. Адже вибір скетчбука може значно вплинути на ваш творчий процес. Ось кілька ключових критеріїв, які варто врахувати при купівлі чи створенні свого записника:
1. Розмір. Виберіть розмір відповідно до ваших уподобань та стилю роботи. Великі формати можуть бути зручними для детальних робіт, у той час як компактні скетчбуки відмінно підходять для швидких нарисів.
2. Тип скетчбука. Зверніть увагу на текстуру та щільність паперу. Існують різні типи скетчбуків для різних матеріалів та технік. Наприклад, бувають скетчбуки для маркерів, акварелі чи вугілля. Виберіть саме той, який відповідає вашій технікі малювання.
3. Кріплення. Вирішіть, яке кріплення вам зручніше — пружинне чи на клею. У скетчбуків на пружині легко перевертаються сторінки, а скетчбуки на клею — міцніші і точно прослужать довше.
4. Обкладинка. Виберіть між твердою та м’якою обкладинкою. Тверда обкладинка забезпечує скетчбуку додатковий захист та служить «опорою» для малювання на вазі. Скетчбук з м’якою обкладинкою зазвичай важить менше і його можна згорнути в трубочку.
5. Колір сторінок. Існують скетчбуки із кольоровими сторінками. Ви можете використати це у своїй творчості, створюючи незвичайні роботи. Наприклад, на чорних сторінках можна робити ілюстрації білим фломастером.
Як ви розумієте, процес вибору залежить від того, навіщо потрібний скетчбук і в яких ситуаціях ви плануєте його використовувати.
Замовити блокноти для скетчів із власним дизайном
У нас у друкарні New Media ви можете замовити друк блокнотів різних видів для скетчів з унікальним дизайном обкладинки малими та середніми тиражами. Обкладинку можна прикрасити цифровим лаком або фольгою. Це надасть не тільки візуальної привабливості, але також додасть особливих тактильних відчуттів.
Пишіть:
[email protected]
Телефонуйте:
+380678347770
+380487347770