Польська студія графічного дизайну Zupagrafika випустила книгу про панельні будинки, які, ніби гриби, виросли в СРСР і Східній Європі після Другої Світової війни. Чим цікаве це видання?
Крім історичного дослідження з підбіркою плакатів і фотографій тієї епохи, в журналі є прикладна частина. Це картонний конструктор, що складається з окремих «панельок», з яких можна побудувати власну 3D-«хрущовку» висотою 27 см.
Книга аналізує вплив масової житлової забудови на архітектуру ХХ століття. Таку систему житла запропонував Микита Хрущов в 50-х роках минулого століття, щоб забезпечити кожну сім’ю окремою квартирою на тлі післявоєнної житлової кризи. Характерні будівлі з’явилися не тільки в СРСР, а й в Польщі, Чехословаччині та інших східноєвропейських країнах.
А після вивчення теорії можна власноруч спорудити шедевр радянської архітектури з усіма реалістичними деталями: в наборі є 164 «віконця» з фіранками, антенами, квітковими горщиками.
Англомовна книга-альбом Panelki продається онлайн, коштує 22 євро. Це не єдиний подібний проект студії Zupagrafika. Ви можете створити мініатюрний панельний мікрорайон, якщо купите картонний конструктор Blokoshka — набір з чотирьох радянських багатоповерхівок. Це макети реальних панельних будинків, які побудовані в Москві, Берліні, Варшаві та Празі.
Якщо цікава ця тема, загляньте на сайт студії www.zupagrafika.com. Там є книги-конструктори з архітектури Великобританії і країн Східного блоку, моделі багатоповерхівок Лондона, Парижа і Варшави.